top of page

TESLIMAT

Siparişler size özel olarak üretileceği için ortalama 30 gün içinde teslim edilir.


Ürünleriniz depodan çıktıktan sonra kargo takip bilgilerini içeren bir e-posta adresi ile bilgilendirilirsiniz. Ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına verildikten sonra 3 iş günü içinde ücretsiz olarak size teslim edilir.

Siparişlerinizin takibini ‘Siparişlerim’ bölümünden yapabilir ve kargonuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Satın alma aşamasında fatura ve teslimat adreslerini farklı seçebilirsiniz. Bu durumda; fatura size, ürün ve irsaliye belirttiğiniz teslimat adresine gönderilir.


Teslim adresine ulaşan kargo ile ilgili teslim belgesi müşteri tarafından imzalandığında, ürünlerin tam ve hasarsız olarak teslim alındığı kabul edilecektir.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra lütfen kargo yetkilisi ile açıp, kontrol ediniz.
Eğer kontrol sırasında siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik, yanlış veya hasarlı olduğu ortaya çıkarsa, kargo yetkilisinden ‘hasar tespit tutanağı hazırlamasını talep ediniz. Kargo görevlisinin hazırlayacağı tutanak ile birlikte hasarlı ürünü tarafımıza UPS kargo ile ücretsiz olarak gönderebilir, ürününüzün değişimini ya da iadesini isteyebilirsiniz. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz. Ürünler elimize ulaştıktan sonra, satın almış olduğunuz ürünle ilgili izlenecek yol, tarafımızdan bildirilecektir.

Kargo tutanağı olmayan kırık ya da hasarlı ürünün iadesi ya da değişimi talep edilemez.

Kargo yetkilisi şahitliğinde, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik veya hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılması için çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

 

İADE

İade için ürünün kullanılmamış veya tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.Teslim alındığıtarihten itibaren 14 gün içindeteslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. İade talebiniz durumunda önceden mutlaka firmamıza telefon veya e-mail ile bildirilmelidir. Yapılan değerlendirme sonucu size telefon ya da /e-posta yoluyla bilgi verildikten sonra ürünün tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

İade hakkı için müşteri ürünü kullanmadan geri vermekle yükümlüdür. İadeli ürünler kargo sırasında kırılmayacak şekilde paketlenmelidir.Kargo sırasında kırılan ürünün ticari değerindeki kaybı müşteriye aittir.

İade etmek istediğiniz ürünün orijinal faturası (tüm kopyaları) ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.Yapacağınız tüm iadeler www.aylinbilgic.com tarafından teslimat yapılan kargo şirketi aracılığıyla yapılmalıdır. Farklı kargo firmaları aracılığıyla gönderilen ürünler kabul edilmez. İade kargo ücreti müşteriye aittir.

Kargonuzu teslim alırken, paketleri teslim sırasında açıp kontrol ediniz. Kontrol sırasında bazı ürünlerin eksik, yanlış veya hasarlı olması durumunda ürünü teslim almayınız. Kargo yetkilisinden ‘hasar tespit tutanağı hazırlamasını talep ediniz. Kargo görevlisinin hazırlayacağı tutanak ile birlikte hasarlı ürünü tarafımıza geri gönderebilir, ürününüzün değişimini ya da iadesini isteyebilirsiniz. İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır.

‘Hasar tespit tutanağı olmayan kırık ya da hasarlı ürünün iadesi ya da değişimini kabul etmediğimizi unutmayınız.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği şekli ile geri vermekle yükümlüdür. Kullanılmış ürün iadesi kabul edilmez.

PARA İADESİ 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün iade adresimize ulaştığı andan itibaren on ( 14 ) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır.Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

İade etmek istenilen ürünün faturası KDV mükellefi (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) adına düzenlenmiş ise, ürünü iade ederken, iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.


İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) düzenlenmelidir. Faturası, KDV mükelleflerine (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) düzenlenmiş siparişlerin iadeleri, İADE FATURASI düzenlenmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Payment Methods
Contact
bottom of page